top of page

Styrelsen

Per-Ola Mattsson

Ordförande

Per-Ola Mattsson.jpg-18x24.jpg

Tel: 073 503 30 92 

E-post: perola.mattsson@karlshamnshus11.se 

Jimmy Helgesson

V. Ordförande

jimmy.jpg

Hus nr: 18

Tel: 070 921 25 40

E-post:

jimmy.helgesson@gmail.com

Elisabeth Harre 

Sekreterare

Elisaabeth.jpg

Hus nr: 12

Tel: 070 345 50 85

E-post:

elisabeth.harre@gmail.com

Jag har bott till och ifrån i Prästslätten sedan 70-talet. Jag är föreningens sekreterare och ansvarar bla för utförande av styrelseprotokoll, besvara skrivelser  och e-post som inkommer till styrelsen.

Hans Heden

Ledamot

Hans Herdén.jpg-18x24.jpg

Hus nr: 16

Tel: 073 039 48 69

E-post:

hans.heden@karlshamnshus11.se

Har bott i föreningen sedan 1999 och vart  i styrelsen sedan 2009. 

Åsa Franke 

Ledamot

Åsa_Franke.jpg-18x24.jpg

Hus nr: 18

Tel: 070 381 98 50

E-post:

asafranke@hotmail.com

Mitt ansvarsområde i styrelsen är att jag arbetar med utbildning till er medlemmar och styrelsemedlemmar där Studieförbundet Vuxenskolan är vår närmste samarbetspartner. 

Lars Svensson

Ledamot

Lars Svensson bild.jpg

Hus nr: 14

Tel: 070 268 11 20

E-post: lars.svensson@karlshamnshus11.se

Arne Karlsson

Ledarmot

Arne Karlsson bild.jpg

Hus nr: 4

Tel: 070 974 74 90

E-post: arne.karlsson@karlshamnshus11.se

Bo Gustavsson

Suppleant

Bo Gustavsson bild.jpg

Hus nr: 8

Tel: 073 326 83 39

E-post: bo.gustavsson@karlshamnshus11.se

Ulla Svensson

Suppleant

ulla.jpeg

Hus nr: 18

Tel: 072 544 07 87

E-post: alvinsven@hotmail.com

Jag har sedan ett par år tillbaka varit ansvar för en släktforskargrupp och pallkrageodling  i föreningen tillsammans med Studieförbundet Vuxenskolan. I år, 2020 är jag invald i styrelsen oh ser fram emot mitt uppdrag. 

Katarina Hansell

Suppleant

Katarina Hansell.jpg

Hus nr: 22

Tel: 073 061 09 15

E-post:  katarina.hansell@karlshamnshus11.se

bottom of page